» بازاریابی موبایلی

بازاریابی موبایلی

بازاریابی موبایلی چیست؟

بازاریابی موبایلی یک فعالیت تبلیغاتی طراحی شده برای ارائه به تلفن همراه، گوشی هوشمند و سایر دستگاه های دستی است که بطورمعمول از مولفه های کمپین چند کاناله می باشد.
بازاریابی موبایل یک تکنیک بازاریابی آنلاین چند کاناله است که از طریق وب سایت ها، ایمیل، پیام کوتاه و پیام های چند رسانه ای، رسانه اجتماعی یا اپلیکیشن های(برنامه های کاربردی) موبایل به رسیدن به مخاطبان خاصی بر روی گوشی هوشمند، تبلت ها یا هر گونه دستگاه های مربوطه تمرکز می کند.موبایل مارکتینگ با توجه به مکان و زمان می تواند به مشتری اطلاعات شخصی که کالاها، خدمات و ایده ها را تبلیغ می کند ارائه دهد. آندریاس کاپلان بازاریابی موبایل را اینگونه تعریف می کند: “هر گونه فعالیت بازاریابی که از طریق یک شبکه همیشه حاضر و موجود صورت می گیرد و کاربران با یک دستگاه موبایل شخصی به این شبکه متصل هستند، بازاریابی موبایل می گویند”.

آیا داده های موبایل سازمان شما امن می باشد؟
مدیران امروزIT با چالش مدیریت تعداد بی شمار دستگاه های موبایل که هرروز به شبکه های سازمان متصل می شوند روبرو هستند. در این راهنمایی بهترین شیوه ها، نحوه برطرف کردن رایج ترین نقاط درد و آسیب های امنیتی داده های تلفن همراه را بیابید.
برخی از بازاریابی های موبایل شبیه تبلیغاتی است که از طریق کانال های الکترونیکی دیگر مانند متن، گرافیک و پیام های صوتی ارائه می شود. سرویس پیام کوتاه در حال حاضر رایج ترین کانال ارتباطی برای موبایل مارکتینگ است. بازاریابی موتور جستجو دومین کانال ارتباطی است که توسط نمایشگرهای مبتنی بر تبلیغات دنبال می شوند.

بازاریابی موبایلی یکی از روش های موثر بازاریابی است

قابلیت های گسترش دستگاه های موبایل،  انواع جدیدی از بازاریابی تعاملی را نیز فراهم می سازد .

کانال های جدید بازاریابی موبایل :

خدمات مبتنی بر موقعیت(LBS): شامل شناسایی منطقه ای که کاربر از آن متصل شده (موقعیت جغرافیایی) و ارسال پیام های تبلیغاتی برای کسب و کارها در آن منطقه می باشد.

کمپین های موبایل واقعیت افزوده :که نمایشگر تلفن کاربر را با اطلاعات خاص مکانی درباره کسب و کارها و محصولات پوشش می دهد.

بارکدهای دوبعدی: بارکدهایی هستند که به منظور اینکه دربردارنده اطلاعات بیشتری باشند، هم عمودی و هم افقی اسکن می کند.کاربر موبایل می تواند برای دسترسی به اطلاعات مرتبط در محیط، بارکدها را اسکن کند.

پیام های جی پی اس :شامل پیام های مبتنی بر موقعیت خاص است که کاربر هنگام ورود به محدوده دریافت می کند.

گروه کلسی موسسه تحقیقات بازاریابی، پیش بینی کرده است که صنعت تبلیغات موبایل از 160میلیون دلار در سال 2008 به 3.1 بیلیون دلار در سال 2013 رشد خواهد کرد. موسسه همچنین پیش بینی می کند که بازاریابی (موتور)جستجوی موبایل از 24% در سال 2008 به 73% بازاریابی موبایل تا سال 2013 می رسد. و کمپین های مبتنی بر پیام کوتاه از 63% درسال 2008 به 9% کوچک می شوند. انتظار می رود کمپین های نمایشگر از 13% تا 18% نسبتا ثابت بمانند.