» بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا چیست؟

احتمالا تا به حال در مورد بازاریابی محتوا بسیار شنیده اید و با خودتان فکر میکنید که باید تعریف آن را بدانید و در عین حال خجالت می کشید که از کسی در مورد آن بپرسید, بسیارخوب تبریک می گویم این پست برای شماست!
موسسه بازاریابی محتوا منبع آنلاین برای اطلاعات در مورد هر چیزی که به بازاریابی محتوا مرتبط است، بازاریابی محتوا را این چنین تعریف می کند:
بازاریابی محتوا یک تکنیک بازاریابی از تولید و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط، و سازگار برای جذب مخاطبانی که به وضوح تعریف شده اند- و هدف تحریک مشتری برای انجام یک اقدام سودآوراست.
ارزشمند بودن محتوا یک نکته کلیدی است. کلمه ای که این تعریف را در مقابل تعاریفی که تقریبا می توانند هر فرم دیگری از تبلیغات و بازاریابی را توصیف کنند، تغییر می دهد. اگر افراد به جای پرهیز از یک قطعه محتوا، آن را بجویند، اگر بخواهند آن را مصرف کنند، آن وقت می‌توانید بگویید به نوعی جزئی از کمپین بازاریابی محتوایی است . بنابراین آگهی بازرگانی “روز بازی” فولکس واگن 2014، که تا هنگام نوشتن این پست 18 میلیون بار در یوتیوب بازدیده شده یک تبلیغ است یا بازاریابی محتوا؟پاسخ این است که بسته به اینکه چطور توسط هر فرد دریافت می شود می تواند هر دو باشد. درمورد هر قطعه‌ی بازاریابی محتوایی که خلق می‌کنید، با توجه به آن که آیا دریافت‌کننده از آن ارزشی دریافت می‌کند یا نه، همین امرصدق می‌کند. مسلماهدف آن است که تا حدممکن به اندازه‌ی مخاطب هدفتان دربازاریابی محتوایی‌تان ارزش فراهم کنید. علی رغم این تعریف و توضیحات ذکر شده، احتمالا کنجکاوید بدانید دقیقا بازاریابی محتوا چیست؟

پنج مثال بازاریابی محتوا

به اندازه محتوای موجود بازاریابی محتواهم انواع بسیاری دارد. بیش تر از آنکه بتوانیم اینجا پوشش دهیم قصد ما این است که بازاریابی محتوا را معرفی کنیم و به شما تفکری شبیه بازاریاب محتوا بدهیم .بنابراین شما همه فرصت های اطراف خود را خواهید دید. به زودی شما هر روز با 50 ایده بازاریابی محتوا بیدار می شوید. شما نمی توانید دیدن این فرصت ها را برای تولید محتوا متوقف کنید. برای اینکه ذهن شما شروع به تراوش کند 5 مثال مطرح می شود که می تواند کمک کننده باشد:


اینفوگرافیک ها: اشکالی عموما بلند و عمودی که شامل آمار، چارت ها، نمودارها، و اطلاعات دیگر است.اگر شما نیاز به مثال دارید، اینجا 197 اینوفوگرافیک است در موضوع بازاریابی محتوا که توسط مایکل اشمیتز رئیس آزمایشگاه محتوای تبلیغاتی مونیخ، سرپرستی شده است.
اینفوگرافیکهارا می‌توان سال‌ها روی وب‌سایتها مختلف پست کرد و درشبکه‌های اجتماعی دست به دست چرخاند، لذا تاثیرگذارند. شما می توانید با استخدام یک پیمانکار در یک سایت مانند oDesk بطور حرفه ای اینفوگرافی طراحی کنید، یا اگر بخواهید برخی ریسک ها را حذف کنید می توانید به شرکتی مانند ویوژال بروید.معمولاً، سفارش طراحی یک اینفوگرافیک آراسته حداقل هزار دلار هزینه در بردارد ولی اگر برای اضافه کردن راهبردها، برنامه‌ریزی، تحقیق، کپی‌رایت و طراحی، یک پیمانکار یا دفتر نمایندگی را استخدام کنید، می‌تواند چندین هزار دلار هزینه روی دستتان بگذارد. مسئله‌ی دیگر، تبلیغ آن اینفوگرافیک به وبلاگ نویسان و رسانه‌ها می‌باشد. یا شما می توانستید که یک برد را روی پیننرست تنظیم کنید و اینفوگرافیک را در موضوعی که به کسب و کار شما مربوط است سرپرستی کنید. این یک فرم دیگر از بازاریابی محتواست و و هزینه ای ندارد جز زمان شما. هی این برای مایکل جواب داد.


صفحات وب: تفاوت بین صفحه وب معمولی و صفحه وب بازاریابی محتوا چیست؟ راهنمای اولیه برایSEO از Moz را که یک ارائه دهنده ی منابع و ابزار مرتبط با SEO است در نظر بگیرید. این منابع که بطور رایگان ارائه شد، میلیون ها بار بازدید شده است، مشتریان بی شماری را جمع کرده است که غیر از این هرگزبه Mozو خدماتی که پیشنهاد می دهد اتفاقی هم برخورد نمی کردند. یامی توانیدبه یکی ازبررسی‌های انجام‌شده توسط شرکت طراحیTeehan+Lax نگاهی بیندازید. برخلاف اکثر بررسی‌ها که خسته‌کننده می‌باشند، بررسی‌های این شرکت شگفت‌انگیز هستند.این است تفاوت بین قراردادن ساده محتوا روی وب سایت خود و بازاریابی محتوا.


پادکست: مایکل هایت نویسنده ی پرفروش ترین کتاب پلتفرم: در جهانی پر سرو صدا شنیده شوید. به آنچه که موعظه می کند عمل می کند. پادکست “این زندگی شماست” او هر ماه 250000 بار دانلود شده است. همانطور که هایت در وبلاگ خود شرح داده است 4 دلیلی که شما برای شروع کردن پادکست خود باید درنظر بگیرید،”پادکست در دنیایی کاملا متفاوت – اغلب iTunes. کار شما را در معرض دید قرار می دهد.بسیاری از افراد تازه‌وارد به من گفته‌اند که پیش از یافتن پادکست من در iTunesهرگز اسم من را هم نشنیده بودند. “هایت اطلاعات و پیام های ارزشمندی بطور رایگان در پادکست هایش می دهد.اما این پادکست ها منجر به فروش بیشتر کتاب ها، ثبت نام برای دوره های او، و درخواست برای سخنرانی شده است.


ویدئوها: گری واینرچاک رئیس بازاریابی محتوا از ویدئوی آنلاین استفاده می کند فقط به کانال یوتیوب او سری بزنید یا نگاهی بیندازید. او تولید ویدئوها را برای توسعه فروشگاه خانوادگی شراب خود آغاز کرد و از طریق این ویدئو ها و سایر بازاریابی های آنلاین سرانجام به یک امپراطوری 45 میلیون دلاری دست یافت. ویدئو ها و پادکست‌هااشکالبکریازبازاریابیمحتوامی‌باشندچراکهافراد فکر می‌کنند این روش‌ها پرهزینه و دشوارند. اما با کاهش قیمت تجهیزات حرفه‌ای، ایجاد محتوای صوتی و تصویری باکیفیت بالا بسیار آسان‌تر از گذشته است. ویدئو های غیر حرفه ای یا آماتور بازاریابی محتوا برای فروش خرد کن ،جا انداختن محصولات جدید مربوط به دندان وبازار خدمات مشاوره ویزای هنگ کنگ استفاده می شده است.کدام ویدئو را می توانستید برای شرکت خود که ممکن بود در یک شب بخت و اقبال شما را تغییر بدهد ارسال کنید.

کتاب ها : فروش کتاب معمولا به خاطر خود کتاب صورت نمی پذیرد ، بلکه کتب را به‌عنوان ابزار بازاریابی می‌فروشند.کتاب راهنمای فروش مایکل پورت Book Yourself Solid یک کتاب خواندنی مهم برای کارآفرینان، بازاریابان و فروشندگان است.در حالیکه من مطمئن هستم پورتر از فروش کتابش لذت می برد، کتاب ابزاری برای سوق دادن مشتری ها به خدمات سخنرانی و رهبری است. حتی با اینکه انتشار کتاب  به‌وسیله ی انتشار شخصی بسیار آسان شده است، هنوز این دیدگاه وجود دارد که این کار دشوار است و فقط افراد مجرب و معتبر می‌توانند یک کتاب در مورد تجارت را به چاپ برسانند. کتاب خود را منتشر کنید و اگر حتی افراد آن را نخواندند شما هنوز می توانید از آن به عنوان فرمی از بازاریابی محتوا استفاده کنید، هروقت که شما معرفی شوید با عنوان نویسنده ی …