مقالات

فرمها وپرسشنامه ها

شنبه 25 مهر ماه 1394

با استفاده از امکاناتی که در HTML وجود دارد، می توان از کاربران صفحات وب نظرخواهی کرد. نظرخواهی از کاربران می تواند در توسعه صفحات وب مفید واقع شود.به عبارت دیگر می توان با نظرخواهی از کاربران ، صفحات بهتری را ارائه نمود.

ادامه مطلب

طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای

سه شنبه 21 مهر ماه 1394

راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی همانند فروشگاه واقعی نیازمند امکانات خاصی است، این امکانات شامل: شرکت هایبرد با تخصص روز و تجربه فراوان در زمینه ایجاد و طراحی فروشگاه اینترنتی می تواند خدمات شایان توجهی را به شما ارائه نماید.

ادامه مطلب

امکانات دیگری از جدول (آموزش HTML)

سه شنبه 21 مهر ماه 1394

تا کنون از دستورات ، ، ، < TABLE> و برای رسم جدول استفاده شده است. این دستورات، متداولترین دستورات هستند. در نسخه های جدید HTML از دستورات دیگری نیز می توان استفاده کرد تا کنترل بیشتری برجدولها اعمال شود. این دستورات عبارتند از: ،، و . بنابراین جدولهایی که تعریف می شوند دارای ساختار زیر هستند:

ادامه مطلب

مشکلات شناخته شده XML

یکشنبه 19 مهر ماه 1394

شما باید دقت کنید که این تکنیک غیرفعال سازی کشینگ) در طراحی سایت هنگامی باید استفاده شود که مطائمن باشید این قابلیت باعث ایجاد مشکلی در برنامه شما می شود. شما باید مزایای کشینگ را هم درک کنید و این را مشخصی کنید که آیا دست بردن در هدرها و دستکاری آنها ارزشی غیرفعال سازی کشینگ را دارد یا خیر. بسیاری از برنامه نویسان این تکنیک را بدون مشخص کردن هدف و بدون برنامه ریزی انجام می دهند که باعث تحلیل کارایی برنامه می شود.

ادامه مطلب

(XMLHttpRequest(XHR چیست ؟(آموزش Ajaz)

شنبه 18 مهر ماه 1394

در این بخش به تفضیل درباره این شئ صحبت خواهیم کرد. در جواب این سوالی که چرا این بخش را قبل از بخش قبلی مطرح نکردم، این است که آشنایی با ساختار عملی، تئوریها قابل فهم تر هستند.

ادامه مطلب

جدول و صفحه آرایی (آموزش HTML)

چهارشنبه 15 مهر ماه 1394

جدول و صفحه آرایی از دیدگاه بسیاری از افراد، جدولها به خودی خود در طراحی سایت جذاب نیستند. اما جدولها ابزار مناسبی برای صفحه آرایی صفحه وب می باشند. اصول طراحی گرافیک این است که عناصر ویژوال به نحو خوبی در کنار هم قرار گیرند. جدولها می توانند برای این منظور مورد استفاده قرار گیرند. جدولها برای تنظیم نگارش بسیار مفیدند. استفاده از جدول برای صفحه آرایی مستلزم به کارگیری صفت

ادامه مطلب

خصوصیت readyState (آموزش Ajax)

سه شنبه 14 مهر ماه 1394

readyStateخصوصیت با استفاده از این خصوصیت طراحی سایت چک میکنیم که آیا ارسال و دریافت به درستی انجام شده یا خیر. این خصوصیت دارای پنج حالت می باشد:

ادامه مطلب

متد open/متد send (آموزش Ajax)

دوشنبه 13 مهر ماه 1394

اولین و مهمترین متد، متد OPEN است. چرا که این متد وظیفه ارسال داده را به سرور دارد. این متد دارای سه پارامتر می باشد. قسمت اولی مشخص میکند که روشی ارسال اطلاعات به چه صورت انجام شود. روش get یا POST. قسمت دوم مشخص میکند که نام فایلی که باید اطلاعات به آن ارسال شود تا پردازش روی آن انجام گردد

ادامه مطلب

لیستها در HTML (آموزش HTML)

یکشنبه 12 مهر ماه 1394

در HTML مدرن، سه نوع لیست وجود دارد. لیستهای مرتب (

    )، لیستهای نامرتب (
      ) و لیستهای تعریفی (< DL>). دو نوع لیست دیگر که به ندرت مورد استفاده قرار میگیرند، عبارتند از و و معمولا به صورت لیست نامرتب به کار برده می شوند. لیستها، بلوکی از عناصر هستند که ساختار بلوکی را ایجاد می کنند. لیستها می توانند تودرتو و حاوی ساختار بلوکی دیگر مثل پاراگراف باشند.

      ادامه مطلب

نمونه سازی XMLHTTPREOUEST (آموزش Ajax)

شنبه 11 مهر ماه 1394

به شما پیشنهاد میشود اگر به مبانی جاوا آشنایی ندارید به ضمیمه این کتاب مراجعه کنید. « XMLHttpRequest » همه چیز زیر سر شئ ای به نام XMLHTTPREQUEST است که تمام یا بهتر ، بیشتر کارهای طراحی سایت را انجام میدهد. مراحلی کار به این صورت است که در اولین مرحله باید از شئ XMLHTTPREQUEST یک نمونه سازی انجام دهیم (اگر متوجه نمیشوید به ضمیمه مبانی جاوا مراجعه کنید.)

ادامه مطلب

سایر فرمتهای دودویی (آموزش HTML)

چهارشنبه 8 مهر ماه 1394

علاوه بر صوت و فیلم، اشیای دیگری را نیز میتوان به صفحه برای طراحی سایت اضافه کرد. متداولترین آنها، فایلهای چندرسانه ای پیچیدهٔ AdobeAcrobat هستند. این فایلها را نیز می توان با دستور که به صفحه وب افزود.

ادامه مطلب

برنامه اتصالی LiveVideo

دوشنبه 6 مهر ماه 1394

این برنامه که توسط نت اسکیپ معرفی شد، AVI را در ویندوز پشتیبانی می کند. این برنامه بسیار ساده است و فاقد کنترلهایی برای نمایش ، توقف ، چرخش و تنظیم صدا است.برای اینکه فیلم به اجرا درآید کاربر باید روی آن کلیک کند، مگر اینکه ویژگی خوداجرایی در فیلم وجود داشته باشد. نحوه کاربرد دستور برای استفاده از Live Video به صورت زیر است:

ادامه مطلب

تصاویر به عنوان دکمه/صوت دیجیتال/فرمت های فایل های صوتی /برداشت و اجرای فایل صوتی(آموزش HTML)

یکشنبه 5 مهر ماه 1394

به طور کلی، برای اینکه نشان داده شودکه تصویر به عنوان پیوند است، مرورگر کادری دور آن رسم می کند و وقتی علامت ماوس به آن منتقل میشود به علامت دست تبدیل میگردد.

ادامه مطلب

انیمیشن و صفحات وب

دوشنبه 30 شهریور ماه 1394

گاهی انیمیشن (تصاویر متحرک) نسبت به تصاویر ساکن جذابترند. به طوری که امروزه یکی از جنبه های متداول در وب است. انیمیشن مبتنی تصاویر GIF را می توان در نرم افزارهایی مثل photoshop ایجاد کرده و از آنها در مرورگرهای مختلف استفاده نمود.

ادامه مطلب

اهمیت طراحی فروشگاه اینترنتی

شنبه 14 شهریور ماه 1394

در دنیای امروز ، با توجه به مشغله های کاری و کمبود فرصت برای خرید حضوری و فیزیکی ، تمایل مردم به خرید آسانتر و راحتتر بیشتر شده است و روز به روز افزایش پیدا می کند .

ادامه مطلب

مزایای خرید اینترنتی

شنبه 14 شهریور ماه 1394

مشتریان اینترنتی دارای قدرت انتخاب بالایی در طیف وسیعی از فروشگاه های اینترنتی هستند

ادامه مطلب

نکات راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی

شنبه 14 شهریور ماه 1394

شما برای جذب مشتری و کسب درامد از فروشگاه خود ، حتما نیاز به تبلیغ دارید

ادامه مطلب

طراحی فروشگاه اینترنتی

شنبه 14 شهریور ماه 1394

طراحی فروشگاه اینترنتی و مشخصات طراحی سایت

ادامه مطلب

اهمیت طراحی سایت

شنبه 31 مرداد ماه 1394

اولین و مهم ترین گام برای داشتن یک کسب و کار خوب معرفی و حضور در عرصه رقابت است.

ادامه مطلب

طراحی سایت ریسپانسیو

شنبه 31 مرداد ماه 1394

هنگامی که افراد به دنبال وب سایتی هستند، اغلب سایتی نظرشان را جلب می کند که شسته و رفته و تمیز بوده و به راحتی بتوان در آن حرکت کرد.

ادامه مطلب
اولین  قبلی  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  ...  بعدی  آخرین